მთავარისიახლეებისაზოგადოებარატომ არის აუცილებელი კონკურსში ახალგაზრდების ჩართულობა - შეფასებები
რატომ არის აუცილებელი კონკურსში ახალგაზრდების ჩართულობა – შეფასებები [Video]
კონკურსი, რომელშიც სკოლის მოსწავლეებიც აქტიურად ერთვებიან რა მნიშვნელობა აქვს სამოქალაქო განათლების სწავლებას სკოლებში და რატომ უნდა ჩაერთონ ახალგაზრდები პროექტში, გადაცემის სტუმრებმა შეაფასეს პროექტის მასშტაბურობა, ისაუბრეს კონკურსზე, რომელიც ტარდება  „ეს ქვეყანა შენია“, კამპანიის ფარგლებში. პროექტს  სამოქალაქო საზოგადოების ინსტიტუტი ჟურნალისტიკის რესურს ცენტრთან ერთად გთავაზობთ.
გადაცემა ნაწილია სამოქალაქო კამპანიისა, რომელიც ემსახურება საქართველოში.სამოქალაქო საზოგადოების გაძლიერებას, კერძოდ კი – სამოქალაქო ღირებულებების დამკვიდრებას, საზოგადოებრივი ორგანიზაციების საქმიანობის პოპულარიზაციასა და სამოქალაქო აქტივიზმის ხელშეწყობას. პროექტს, რომელსაც ჰქვია „სამოქალაქო საზოგადოების განვითარების ინიციატივა“, ახორციელებს კონსორციუმი კონრად ადენაუერის ფონდის ხელმძღვანელობით და ევროკავშირის მხარდაჭერით.“