მთავარისიახლეებისაზოგადოებაახალგაზრდობის სააგენტომ ზუგდიდში მორიგი შეხვედრა გამართა
ახალგაზრდობის სააგენტომ ზუგდიდში მორიგი შეხვედრა გამართა [Video]
ახალგაზრდობის სააგენტომ, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში, შეხვედრა გამართა, მუნიციპალური ახალაგზრდობის პოლიტიკის რეფორმის ფარგლებში.
ახალგაზრდობის სააგენტო, მუნიციპალური ახალაგზრდობის პოლიტიკის სარეფორმო მიმართლების ფარგლებში ზუგდიდის მუნიციპალიტეტს ეწვია, შეხვედრაზე ახალგაზრდული სფეროს ეკოსისტემის შენებლობის პროცესი და მიღწეული შედეგები იქნა განხილული, რაც სააგენტოსა და საპილოტე მუნიციპალიტეტის თანამშრომლობით გაკეთდა. მათ შორისაა მუნიციპალიტეტში ჩატარებული ახალაგზრდების საჭიროებებების კვლევის შედეგების განხილვა, რაზე დაფუძნებითაც ადგილზე
ახალგაზრდობის სტრატეგიის დოკუმენტი განახლდება მუნიციპალური ახალგაზრდული საქმიანობის შეფასების ესტონური მოდელით.
შეხვედრის ერთ–ერთი მთავარი თემა, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში, მცირე ახლაგაზრდული სივრცის გახსნაა, რაც ახალაგზრდების საჭიროებების კვლევის მნიშვნელოვან მიგნებას წარმოადგენს, სააგენტოსა და მუნიციპალიტეტის მირიის თანამშრომლობით, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში, სოფ. ნარაზენში ახალგაზრდობისთვის, მცირე ახალაგზრდული სივრცე გაიხსნა, ამისთვის სააგენტომ პირველადი ტექნიკური აღჭურვილობა და ექსპერტული დახმარება გამოყო, რათა ახალაგზრდული სივრცეების კონფეფცია სწორად და მიზნობრივად დაიგეგმოს.