მთავარიUncategorizedსაქართველოს ევროატლანტიკური ინტეგრაციის საკითხებზე ზუგდიდში პედაგოგებთან ისაუბრეს
საქართველოს ევროატლანტიკური ინტეგრაციის საკითხებზე ზუგდიდში პედაგოგებთან ისაუბრეს [Video]
ზუგდიდის საგანმანათლებლო რესურსცენტრში პედაგოგებთან საქართველოს ევროატლანტიკური ინტეგრაციის საკითხების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრას ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის სამეგრელო-ზემო სვანეთის ბიუროს წარმომადგენელი ანა ცანავა და საგარეო საქმეთა სამინისტროს ნატოში ინტეგრაციის დეპარტამენტის დირექტორი დავით ნარდაია გაუძღვნენ.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო საქართველოს ნატოსთან თანამშრომლობის ძირითად ასპექტებს, ამ მიმართულებით არსებულ მიღწევებსა და გამოწვევებს.
შეხვედრაზე, ასევე, ისაუბრეს ქვეყნის ევროპული და ევრო-ატლანტიკური ინტეგრაციის პროცესების შესახებ რეგიონებში ეფექტიანი კომუნიკაციისთვის მიმდინარე პროექტის შედეგებსა და მნიშვნელობაზე.
პროექტი “დასავლური ინტეგრაციის პროცესის შესახებ ინფორმირებულობისა და ჩართულობის გაზრდა რეგიონებში”  ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის ორგანიზებით, აშშ-ს საელჩოს მხარდაჭერით ხორციელდება.