მთავარისიახლეებისაზოგადოებაკორცხელის ინციდენტში მონაწილე სპორტსმენების 6 საათიანი დაკითხვა - შსს-ს არავინ დაუკავებია
კორცხელის ინციდენტში მონაწილე სპორტსმენების 6 საათიანი დაკითხვა – შსს-ს არავინ დაუკავებია
გვიან ღამით დატოვა შინაგან საქმეთა სამინისტრო კორცხელის საარჩევნო უბანთან ჩხუბში მონაწილე სამმა სპორტსმენმა. მათი გამოკითხვა უწყებაში თითქმის 6 საათის განმავლობაში გაგრძელდა.მანამდე სამინისტრო სამმა სპორტსმენმა დატოვა, რომელთა გამოკითხვაც დახლოებით სამ საათს მიმდინარეობდა. ისინი უწყებაში, როგორ შესვლამდე განაცხადეს, საკუთარი ნებით მივიდნენ. სამინისტროდან გამოსვლის შემდეგ კი, არც ერთ მათგანს არ გაუკეთებია კომენტარი.ჟურნალისტებთან მხოლოდ სპორტსმენების ადვოკატმა ისაუბრა. ზურაბ ბელთაძის თქმით, საქმე არ გადაკვალიფიცირებულა და გამოძიება კვლავ ცემის მუხლით მიმდინარეობს. დამატებით ინფორმაციას ამ ეტაპზე არ ავრცელებს შინაგან საქმეთა სამინისტრო.„სპორტსმენები იყვნენ თავიანთი ნებით გამოცხადებულები. განაცხადეს ის, რაც მათთვის ცნობილია ამ ფაქტის ირგვლივ. გამოძიება დაწყებულია ცემის ფაქტთან დაკავშირებით,“ – განაცხადა ზურაბ ბელთაძემ.