მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდში მომუშავე მედიკოსებმა კიბოს ადრეული გამოვლინების და სკრინინგის საკითხები განიხილეს
ზუგდიდში მომუშავე მედიკოსებმა კიბოს ადრეული გამოვლინების და სკრინინგის საკითხები განიხილეს
ზუგდიდის მერიის დარბაზში   მოეწყო შეხვედრა, რომელზედაც ზუგდიდში მომუშავე მედიკოსებმა, კიბოს ადრეული გამოვლინების და სკრინინგის საკითხები განიხილეს.
შეხვედრა ორგანიზებულ იქნა  ქალაქის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ცენტრის მიერ,  დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანდაცვის პროგრამის – ”დაავადების ადრეული გამოვლინებისა და სკრინინგის პროგრამა“ ფარგლებში.
ამ  პროგრამის ფარგლემში, კლინიკა ,,სანუსის“ ბაზაზე, 31 მაისსა და 1 ივნისს მოსახლეობისათვის ძუძუს, საშვილოსნოს ყელის, მსხვილი ნაწლავისა და პროსტატას უფასო კვლევა ჩატარდება. შეხვედრაზე ექიმებს ორგანიზაცია ,,ტერდიმ“ სამეგრელოში ტერფის პათოლოგიების კვლევის რესურსის ხელმისაწვდომობის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა.
ცნობისათვის: კლინიკატერდი დარსდა 200ოწელს და თანაშრომლობს ტერფის ბიომექანიკის დიაგნოსტიკისა და კორექციის სამეცნიერო კვლევითიცენტრებთან ბელგიასა და გერმანიაში.