მთავარისიახლეებისაზოგადოება„ჟურნალისტური ეთიკის საბაზისო პრინციპები“ - საჯარო ლექცია შოთა მესხიას სასწავლო უნივერსიტეტში
„ჟურნალისტური ეთიკის საბაზისო პრინციპები“ – საჯარო ლექცია შოთა მესხიას სასწავლო უნივერსიტეტში
შოთა მესხიას  ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტში სტუდენტებისთვის  სპეციალური საჯარო ლექცია  თემაზე „ჟურნალისტური ეთიკის საბაზისო პრინციპები“ წაიკითხეს, რომელიც ომისა და მშვიდობის გაშუქების ინსტიტუტის ორგანიზებით შედგა.    შეხვედრას ესწრებოდა ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ზუგდიდის ოფისის ხელმძღვანელი, ვიქტორ ბრანდტი.“ ომისა და მშვიდობის გაშუქების ინსტიტუტის“  პროექტების მენეჯერის ანა დაბრუნდაშვილის  თქმით, მათ სტუდენტებს  ევროკავშირის სადამკვირვებო მისიისა და ომისა და მშვიდობის გაშუქების ინსტიტუტის ერთობლივი პროექტი „მშვიდობის პრიზი ჟურნალისტიკაში“ გააცნეს.ჟურნალისტური ეთიკის ქარტიის აღმასრულებელი დირექტორის ნატა ძველიშვილის განმარტებით, სტუდენტებთან ძალიან მნიშვნელოვანი და საინტრესო შეხვედრა შედგა. საჯარო ლექციის წაკითხვის შემდეგ შეხვედრა კითხვა- პასუხის რეჟიმში წარიმართა, სტუდენტებმა დაინტერესება გამოთქვეს მონაწილეობა მიიღონ „მშვიდობის პრიზი ჟურნალისტიკაში“, მათივე თქმით, ისინი კონფლიქტის პირა სპეციფიკურ რეგიონში ცხოვრობენ და განმარტეს, რომ კონფლიქტის მოგვარება მხოლოდ მშვიდობიანი გზით არის შესაძლებელი. სპეციალური პრიზი მშვიდობის ჟურნალისტიკაში 2019 -ის გაცნობის მიზნით, მსგავსი ტიპის შეხვედრები სხვა რეგიონების უნივერსიტეტებშიც   ჩატარდება.