მთავარისიახლეებიპოლიტიკაგიორგი ჯანაშია ენმ-ს ცრუ ინფორმაციის გავრცელებასა და ცილისწამებაში ადანაშაულებს
გიორგი ჯანაშია ენმ-ს ცრუ ინფორმაციის გავრცელებასა და ცილისწამებაში ადანაშაულებს
,,ქართული ოცნება დემოკრატიული საქართველოს"  ზუგდიდის ორგანიზაციის აქტივისტი გიორგი ჯანაშია    ენმს ცრუ ინფორმაციის გავრცელებასა და ცილისწამებაში ადანაშაულებს.
როგორც ჯანაშიამ პროკურატურასთან გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა, ენმ-ს წევრებმა და მათ მიერ მარულმა ფეისბუქ გვერდებმა მისი მისამართით თქვა რომ ის მძიმე დანაშაულზეა ნასამართლევია, თუმცა კანაშიამ მედიას წარუდგინა  ცნობა ნასამართლეობის შესახებ, რომლითაც დასტურდება რომ ჯანაშია ნასამართლევი არ არის.
,,ჩემი მისამართით ენმ ფეიკ გვერდების მეშვეობით ახდენს ცილისმწამებლური ინფორმაციების გავრცელებას, ასევე ბრალს მდებენ პედოფილიაში. როგორც ჩანს ნაც მოძრაობას გაუღრმავდა კრიზისი და დაკავებულია ახლა ჩემი დისკრედიტაციით. მე შემაქვს სარჩელი პროკურატურაში და მივმართავ როგორც სახალხო დამცველის წარმონადგენლობას, ისე არასამთავრობო სექტორს,"- განაცხადა  ჯანაშიამ.