მთავარისიახლეებიპოლიტიკაკონტროლი დავკარგე, სხვები ჩემს ადგილას "ჩაისვრიდნენ" სააკაშვილმა ჰალსტუხის ღეჭვის კადრი გაიხსენა
კონტროლი დავკარგე, სხვები ჩემს ადგილას “ჩაისვრიდნენ” სააკაშვილმა ჰალსტუხის ღეჭვის კადრი გაიხსენა
ორ დღეში სააკაშვილი უკრაინაში ჩასვლას აპირებს,ის დარწმუნებულია, რომ პეტრე პოროშენკო პირველივე ტურში დამარცხდება, რაც მას კიევში ჩასვლის საშუალებას მისცემს.მანამდე კი ოდესის ექსგუბერნატორი და საქართველოს ექსპრეზიდენტმა უკრაინულ გამოცემა „გორდონს“ ინტერვიუ მისცა. რუსული მედია ინტერვიუს იმ ნაწილით დაინტერესდა, სადაც მიხეილ სააკაშვილი 2008 წლის აგვისტოს 5-დღიან ომს იხსენებს რუსეთთან.სააკაშვილმა გამოცემასთან საუბარში ის კადრი გაიხსენა, სადაც ის ტელეფონით საუბრობს და საკუთარ ჰალსტუხს ღეჭავს, მან თქვა, რომ მაშინ, არ იცოდა პირდაპირ ეთერში თუ იყო, კონტროლი კი რაღაც მნიშვნელოვანი ინფორმაციის გაგების შემდეგ დაკარგა. იქვე კი დასძინა, რომ სხვები მის ადგილას "ჩაისვრიდნენ".სააკაშვილმა გამოცემასთან საუბარში ისიც თქვა, რომ ჰალსტუხების მიმართ გულგრილი ჯერ კიდევ "არტეკიდან" არ არის. მას შემდეგ კი, ცდილობს, ჰალსტუხი არ ატაროს: "აბა, რა გგონიათ, რატომ გავხდი ასე? იმიტომ, რომ ჰალსტუხებზე ვთქვი უარი", – იხუმრა სააკაშვილმა.