მთავარისიახლეებიპოლიტიკაNDI: ხვალ რომ საპარლამენტო არჩევნები ტარდებოდეს, გამოკითხულთა 52%-ს არ აქვს გადაწყვეტილი, ვის...
NDI: ხვალ რომ საპარლამენტო არჩევნები ტარდებოდეს, გამოკითხულთა 52%-ს არ აქვს გადაწყვეტილი, ვის მისცემდა ხმას; 42%-ის თქმით, არჩევნებში მონაწილეობას არ მიიღებდა.
NDI-ის კვლევის მიხედვით, ხვალ რომ საპარლამენტო არჩევნები ტარდებოდეს, 52%-ს არ აქვს გადაწყვეტილი, ვის მისცემდა ხმას. 41% ამბობს, რომ გადაწყვეტილი აქვს. 6%-მა არ იცის, ხოლო 1%-ს პასუხის გაცემა არ სურს.
კითხვაზე, "ხვალ რომ საპარლამენტო არჩევნები ტარდებოდეს, მიიღებდით თუ არა მონაწილეობას?" 58% პასუხობს, რომ მონაწილეობას მიიღებდა, ხოლო 42%-ის თქმით, არჩევნებში მონაწილეობას არ მიიღებდა.
მათგან, ვინც მიიღებდა არჩევნებში მონაწილეობას, ხვალ რომ საპარლამენტო არჩევნები ტარდებოდეს, 56% ამბობს, რომ გადაწყვეტილი აქვს, ვის მისცემდა ხმას, ხოლო 41% ამბობს, რომ გადაწყვეტილი არ აქვს.
ხოლო მათგან, ვინც არ მიიღებდა არჩევნებში მონაწილეობას, ხვალ რომ საპარლამენტო არჩევნები ტარდებოდეს, 22% ამბობს, რომ წასვლის შემთხვევაში, გადაწყვეტილი აქვს, ვის მისცემდა, ხოლო 67% ამბობს, რომ არ აქვს გადაწყვეტილი.
ხვალ რომ საპარლამენტო არჩევნები ტარდებოდეს (ყველა რესპონდენტი):
არ ვიცი – 27%
ქართული ოცნება – 24% (მეორე არჩევანი – 2%)
არცერთი პარტია – 14%
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 11% (მეორე არჩევანი – 2%)
პატრიოტთა ალიანსი – 3% (მეორე არჩევანი – 3%)
სხვა პარტიები – 8% (მეორე არჩევანი – 9%)
მეორე არჩევანი არ აქვს 30%-ს, ხოლო 14% პასუხის გაცემაზე უარს ამბობს.