ზუგდიდში სალომე ზურაბიშვილის ინაუგურაცია გააპროტესტეს.გაერთიანებული ოპოზიციის ზუგდიდის შტაბის წევრებმა, ხელმძღვანელებმა და მხარდამჭერებმა სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნიასთან პლაკატებით ხელში კიდევ ერთხელ უთხრეს უარი სალომე ზურაბიშვილს. ,,არა სალომეს,, ,,ქართული ოცნება კლავს,, ,,რუსეთი ოკუპანტია,, ამ წარწერებითა და სკანდირებით გამოხატეს აქციის მონაწილეებმა პროტესტი ინაუგურაციის მიმართ. აქციის მონაწილეებს პარტიის ადგილობრივმა ლიდერებმა მიმართეს. ,,დღეს საქართველოს არ ყავს პრეზიდენტი და არ ყავს არჩეული პრეზიდენტი, სალომე ზურაბიშვილი არის ბიძინა ივანიშვილის დანიშნული პრეზიდენტი. ამ არჩევებს, რომელუც ჩატარდა ტერორისა და ძალადობის ფონზე, შეეწირა პატრიოტი დირექტორის, ია კერზაიას სიცოცხლე,, – განაცხადა ზუგდიდის შტაბის ხელმძღვანელმა და საკრებულოს წევრმა ანა წითლიძემ.აქვე აქციის.მონაწილეებმა სიმბოლურად მოიტანეს კარტოფილი და ხახვი. დღეს თელავში იმართება სალომე ზურაბიშვილის ინაუგურაცია,რომლუს პარალელყრადაც ტარდება ოპოზიციის საპროტესტო აქცია.