მთავარისიახლეებისამართალიგაგრა - ორი მკვლელობა ერთ დღეში
გაგრა – ორი მკვლელობა ერთ დღეში
გაგრის რაიონის დე ფაქტო პროკურატურამ სისხლის სამართლის საქმე საქმე აღზრა მიხეილ ბარციცისა და რამინ ხაშიგის მკვლელობის ფაქტთან დაკავშირებით.
ოკუპირებული აფხაზეთის გენერალური პროკურატურის პრეს-სამსახურის ცნობით,  უკვე გამოიკვეთა   მომხდარის გარემოებები და დამნაშავეთა მოტივაციის ძირითადი მახასიათებლები, თუმცა დეტალების გახმაურება ჯერჯერობით  არ შედის გამოძიების ინტერესებში და მხოლოდ მოგვიანებით გახდება ცნობილი.
შეგახსენებთ, 17 მარტს, შაბათს დაახლოებით 15:00  საათზე გაგრაში, 16 მარტის გმირთა ქუჩაზე , ,,გაგრიფშის'' არაფუნქციონირებადი  საცხოვრებელი კორპუსის წინ ჯერჯერობით ბოლომდე დაუდგენელი მიზეზებით ატყდა ორმხრივი სროლები, რასაც შეეწირა  1960 წელს დაბადებული მიხეილ ბარციცი, რიმელიც გულის არეში მიღებული ჭრილობის გამო ადგილზევე გარდაიცვალა.
ამავე ინცინდენტში დაშავდა 1982წელს დაბადებული რამინ ხაშიგიც, რომელიც მუცლის არეში და ზედა კიდურში  მიღებული ჭრილობებით გადაყვანილ იქნა  გაგრის რაიონულ საავადმყოფოში.  იმავე დღეს, დაახლოებით ღამის 23:00 საათზე  ფაუდგენელ პირთა ჯგუფი რეანიმაციის განყოფილებაში შეიჭრა და საწოლშივე  ჩაცხრილა იგი.   ტყვიები ნასროლია ,,მაკაროვის'' სიტემის პისტოლეტიდან, თავად ფაქტი კი,  გამოძიების ვარაუდით,  წარმოადგენს შურისძიებას მიხეილ ბარციცის დაღუპვის გამო.