მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდში, რკინიგზის სადგურზე მომუშავე საქალაქთაშორისო მიკროავტობუსის მძღოლები “ ექსპრეს 777“-ის მძღოლებს უპირისპირდებიან
ზუგდიდში, რკინიგზის სადგურზე მომუშავე საქალაქთაშორისო მიკროავტობუსის მძღოლები “ ექსპრეს 777“-ის მძღოლებს უპირისპირდებიან
ზუგდიდში, რკინიგზის სადგურზე მომუშავე საქალაქთაშორისო მიკროავტობუსის მძღოლები სხვადასხვა ადგილზე სადგურების განთავსებას აპროტესტებენ, კერძოდ, საუბარია შპს „ალიანსის“ მიმდებარე ტერიტორიაზე მომუშავე მიკროავტობუსებზე, რომლებსაც მგზავრები სხვადასხვა მიმართულებით გადაყავთ:“არ გვაძლევენ მუშაობის საშუალებას, ჩვენ ოჯახები გვყავს, სესხბი გვაქვს, რა ვქნათ? ჩვენ არ გვინდა ლუკმა-პური?“- აცხადებენ მძღოლები.ადგილზე სამართალდამცავებიც იმყოფებოდნენ.დილიდან მძღოლები აქციის გამართვას აპირებდნენ, თუმცა საბოლოოდ აქცია არ გამართულა.“ ექსპრეს 777“ ალიანსთან მდებარე სადგურია, რომელსაც რკინიგზის სადგურის მძღოლები უპირისპირდებიან. მინისადგურ ექსპრეს 777-დან მგზავრები ნებისმიერი მიმართულებით უფრო ნაკლებ ფასად მგზავრობენ, ვიდრე რკინიგზის სადგურიდან, მძღოლების გაღიზიანების მიზეზიც სწორედ ეს გახდა.