მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,,ოლიგარქატი უკრაინაში დიდხანს ვერ იბოგინებს !''- სკანდირებენ პრეზიდენტ სააკაშვილის მხარდამჭერები სააპელაციო სასამართლოში
,,ოლიგარქატი უკრაინაში დიდხანს ვერ იბოგინებს !”- სკანდირებენ პრეზიდენტ სააკაშვილის მხარდამჭერები სააპელაციო სასამართლოში
საქართველოს ყოფილი  პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი სააპელაციო სასამართლოში სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა, უკრაინის პრეზიდენტმა პეტრო პოროშენკომ საზღვრის გადაკვეთის წესები დაარღვია და სასამართლოს წინაშე პასუხი უნდა აგოს.
„დეკემბრის ბოლოს უკრაინის მოქალაქე პეტრო პოროშენკო მივიდა კიევის აეროპორტში, შევიდა უკანა შესასვლელიდან, აჩვენა სხვა სახელსა და გვარზე გაცემული პასპორტი, ავიდა თვითმფრინავში და კონტროლის გავლის გარეშე გაფრინდა მალდივის კუნძულებზე. მან დაარღვია უკრაინის კანონმდებლობა, ვინაიდან არ გადააბარა სხვას უმაღლესი მთავარსარდლის უფლებამოსილებები“, – განაცხადა სააკაშვილმა.
დარბაზში შეკრებილი მოქალაქეები პრეზდენტ სააკაშვილის ამ განცხადებას შეეგებნენ შეძახილებით ,, პოროშენკოს ხელისუფლება ბარიგების ხელისუფლებაა! გაუმარჯოს უკრაინას! ოლიგარქატი უკრაინაში დიდხანს ვერ იბოგინებს !''