მთავარისიახლეებიპოლიტიკასაკონსტიტუციო სასამართლომ რუსთავი - 2-ის სარჩელი წარმოებაში მიიღო ანუ ბარიკადა, რომელიც...
საკონსტიტუციო სასამართლომ რუსთავი – 2-ის სარჩელი წარმოებაში მიიღო ანუ ბარიკადა, რომელიც ნიკა გვარამიას განცხადებით, ,, მთავრობას რეკეს შუბლში”.
საკონსტიტუციო სასამართლომ რუსთავი 2-ის სარჩელი წარმოებაში მიიღო და საქმის დაუყოვნებლივ აღსრულების ნორმის ამოქმედება  გადაწყვეტილების მიღებამდე შეაჩერა.
საკონსტიტუციო სასამართლოს რუსთავი 2-მა სარჩელით 26 ოქტომბერს მიმართა. სამაუწყებლო კომპანიის იურისტები გადაწყვეტილების დაუყონებლივი აღსრულების ნორმის ხარვეზებზე მიუთითებდნენ და იმ მუხლების გაუქმებას ითხოვდნენ, რომლებიც შესაძლოა, რუსთავი 2-ის წინააღმდეგ მოსამართლე ურთმელიძემ გამოიყენოს.
ადვოკატის განმარტებით, ამ ვარაუდს ისიც ამყარებს, რომ სასამართლოს უფლება აქვს დაუყონებლივი აღსრულების შესახებ გადაწყვეტილება ზეპირი მოსმენის გარეშე მიიღოს, რუსთავი 2-ის დაცვის მხარეს კი კონსტიტუციით მინიჭებული უფლების გამოყენების საშუალება მთლიანად შეეზღუდოს.
ამ წუთებში ტელეკომპანიის ეზოში და  და საქალაქო სასამართლოსთან შეკრებილი  რუსთავი 2 – ის მხარდამჭერები გამარჯვებას ზეიმობენ. ისინი ოვაციიტ მიესალმებიამ საკონსტიტუციო სასამართლოს გადაწყვეტილებას, რომელიც ურთმელიძის გადაწყვეტილების მიუხედავად რუსთავი 2 – ს  საშუალებას მისცემს გააგრძელოს მუშაობა ჩვეულებრივ რიტმში.
საკონსტიტუციო სასამართლოს გადაწყვეტილებას ნიკა გვარამია გამოეხმაურა: ,,რუსთავი 2 – მა ელვისებური განადგურების საშიშროება აირიდა. დანარჩენს აწი ვნახავთ. საქართველოს მთავრობავ, სანამ თქვენ ვაიბერზე სისულელეებს უსმენდით და იგეგმებოდით, ჩვენ ნამდვილი ბარიკადა გრეკეთ შუბლში…''-  წერს ნიკა გვარამია