მთავარისიახლეებისაზოგადოებატრადიციული საშობაო, საზეიმო, მსვლელობა - “ალილო“ ხვალ 12:00 საათზე დადიანების...
ტრადიციული საშობაო, საზეიმო, მსვლელობა – “ალილო“ ხვალ 12:00 საათზე დადიანების ეზოდან დაიწყება.
ტრადიციული საშობაო, საზეიმო, მსვლელობა –  “ალილო“  ხვალ 12:0 საათზე დადიანების ეზოდან დაიწყება.  ზუგდიდისა და ცაიშის ეპარქიაში "ოდიშინიუსს" განუცხადეს, რომ  ვლაქერნის ღვთისმშობლის ხატის სახელობის საკათედრო ტაძრიდან დაწყებული მსვლელობა ქალაქის ცენტრალურ ქუჩაზე გაგრძელდება და ივერიის ყოვლადწმინდა ღვთიმშობლის სახელობის მშენებარე ტაძარში დასრულდება.   მსვლელობაში მონაწილეობას მოსახლეობა, მრევლი და სამღვდელოება მიიღებს. ალილოს  მსვლელობისას   მონაწილეებს  და  მოსახლეობას შეუძლია შესწიროს ძღვენი, რომელიც შემდეგ  სოციალურად დაუცველებს დაურიგდებათ. შობის დღესასწაულთან დაკავშირებით ტრადიციული ალილო უკვე 16 წელია  ქრისტეშობას – 7 იანვარს ეწყობა.  დღესასწაულის მოწყობის ტრადიცია კათოლიკოს–პატრიარქის ილია II კურთხევით 2001 წელს აღდგა. საშობაო მსვლელობის დასრულების შემდეგ მშენებარე ტაძარში საზეიმო წირვა აღესრულება