მთავარისიახლეებიპოლიტიკაწილისყრა ცსკო-ში: გარკვეულია, რა საარჩევნო ნომრები მიენიჭა საპარლამენტო არჩევნებში მონაწილე...
წილისყრა ცსკო-ში: გარკვეულია, რა საარჩევნო ნომრები მიენიჭა საპარლამენტო არჩევნებში მონაწილე კიდევ 26 პოლიტიკურ სუბიექტს
გუშინ ცესკოში მოხდა  წილისწყრა, რომლის შედეგებით  საარჩევნო ნომრები მიენიჭა საპარლამენტო არჩევნებში მონაწილე 26 პოლიტიკურ სუბიექტს.
„სახალხო ხელისუფლება“ არჩევნებში მონაწილეობას 11 ნომრით მიიღებს. დავით თევზაძეს (”საქართველო მშვიდობისათვის”) 14 ნომერი ერგო, „ზვიადის გზა უფლის სახელით“ – 28, „საქართველოს კომუნისტური პარტია სტალინელები ივანე წიკლაური" – 12, „საქართველო“ – 17, „ევროპელი დემოკრატები“ არჩევნებში მონაწილეობას 13 ნომრით მიიღებს, „საქართველოს კონსერვატიული მონარქისტული პარტია“ – 21, „საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტია“ – 20, „საქართველოს ერთიანი კომუნისტური პარტია“ – 16, „შალვა ნათელაშვილი საქართველოს ლეიბორისტული პარტია“ – 10, „მერაბ კოსტავას საზოგადოება“ – 22, „ქართული იდეა“ – 18, „კახა ძაგანია სოსო შატბერაშვილი, პაატა ჯიბლაძე, არჩილ ბენიძე, მემარცხენე ალიანსი“ – 25, „თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის“ – 7, „ირაკლი ალასანია – თავისუფალი დემოკრატები“ – 27, „ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)“ – 29, „მშრომელთა სოციალისტური პარტია“ – 15, „ჩვენი საქართველო ბადრი პატარკაციშვილის საარჩევნო შტაბი“ – 30, „გიორგი ლაღიძე მომავალი საქართველო“ – 24, „ჯონდი ბაღათურია ქართული დასი“ – 4, „პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობა თქვენგან, თქვენთვის, თქვენთან ერთად“ – 2, „ეროვნული ფორუმი“ – 26, „უსუფაშვილი – რესპუბლიკელები“ – 6, „ახალი პოლიტიკური ცენტრი გირჩი“ – 9. საარჩევნო ბლოკი „თოფაძე-მრეწველები ჩვენი სამშობლო“ არჩევნებში 19, ხოლო საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები სახალხო პარტია“ 23 ნომრით მიიღებს მონაწილეობას.
რაც შეეხება სხვა სუბიექტებს, საპარლამენტო არჩევნებში მონაწილეობას  ”ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” კვლავ  5 ნომრით მიიღებს, ”პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის” – 1 ნომრით, ”ნინო ბურჯანაძე – დემოკრატიული მოძრაობა” – 3 ნომრით, ”დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი – საქართველოს პატრიორთა ალიანსი გაერთიანებული ოპოზიცია” – 8 ნომრით, ხოლო ”ქართული ოცნება დემოკრატიული საქართველო” – 41 ნომრით.