მთავარისიახლეებისაზოგადოებასაქველმოქმედო კონცერტი ზუგდიდში
საქველმოქმედო კონცერტი ზუგდიდში [Video]
ზუგდიდში, კულტურის სახლ "ოდიშის" საკონცერტო დარბაზში ფონდ "ერთსულოვნებისა" და წმინდა გაბრიელის საქველმოქმედო ფონდის ორგანიზებით,  ზუგდიდისა და ცაიშის მიტროპოლიტის, მეუფე გერასიმეს ლოცვა-კურთხევითა და ქალაქ ზუგდიდისა და ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მხარდაჭერით საშობაო, საქველმოქმედო კონცერტი გაიმართა. ღონისძიებიდან შემოსული თანხა მთლიანად სოციალურად მძიმე პირობებში მცხოვრებ ოჯახებს მოხმარდება. ორგანიზატორების განცხადებით, ფონდის დაფინანსების საქმეში საზოგადოების, ადგილობრივი ბიზნეს-სექტორის, ზუგდიდისა და ცაიშის ეპარქიისა და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლები აქტიურ მონაწილეობას იღებენ.
საქველმოქმედო კონცერტში მონაწილეობა ცნობილმა მომღერლებმა მიიღეს მონაწილეობა, მათ შორის მარიამ ლიკლიკაძე, თათია ყურაშვილმა და ქორეოგრაფიული ანსამბლებმა. საქველმოქმედო ფონში აცხადებენ, რომ მსგავსი შინაარსის კონცერტები მომავალში უფრო ფართომასშტაბიან სახეს მიიღებს.