მთავარისიახლეებისპორტისაფეხბურთო კლუბ „ზუგდიდს" ახალი მთავარი მწვრთნელი ჰყავს
საფეხბურთო კლუბ „ზუგდიდს” ახალი მთავარი მწვრთნელი ჰყავს
საფეხბურთო კლუბს "ზუგდიდი" ახალი მთავარი მწვრთნელი ჰყავს. კლუბის ხელმძღვანელობასა და უჯრაინელ სპეციალისტს შორის შეთანხმება შედგა. მიღებული გადაწყვეტილების საფუძველზე იური ბაკალოვი ზუგდიდის "ზუგდიდს" მიმდინარე წლის ივნისამდე გაწვრთნის, ასეთია ორ მხარეს შორის გაფორმებული შეთანხმება. 49 წლის უკრანელი სპეციალისტი დღეს კლუბის ფეხბურთელებთან ერთად პირველ ვარჯიშს ჩაატარებს.
რაც შეეხება იური ბაკალოვის სამწვრთნელო კარიერას – მუშაობა ბავშთა გუნდში 2003 წელს დაიწყო და ეს საბავშვო გუნდი, კიევის „დინამო“-ს დაქვემდებარებაში იყო. შემდეგ იგი კიევის „არსენალში“ გადადის დუბლების მწვრთნელად, ხოლო 2007 წელს ამავე გუნდში ჭაბუკთა ლიგას ხელმძღვანელობს და ცოტა ხანში, სათავეში იგი ახალგაზრდულ გუნდს ჩაუდგა. 2010 წელს უკრაინული კლუბის ხელმძღავნელობამ, იური ბაკალოვი კიევის „არსენალი“-ს ძირითადი გუნდის მთავარ მწვრთნელად დანიშნა.