მთავარისიახლეებიპოლიტიკამთავრობის ახალი შემადგენლობის შექმნამდე ამ მოვალეობას დღეს არსებული შემადგენლობა შეასრულებს
მთავრობის ახალი შემადგენლობის შექმნამდე ამ მოვალეობას დღეს არსებული შემადგენლობა შეასრულებს
საქართველოს პრეზიდენტის  გიორგი მარგველაშვილის განკარგულებით არსებული მთავრობის შემადგენლობას დროებითი მოვალეობის შესრულება დაეკისრა.
"საქართველოს კონსტიტუციის 73-ე მუხლის პირველი პუნქტის დ ქვენპუქტისა და 80-ე პრიმა მუხლის მესამე პუნქტის შესაბამისად საქართველოს მთავრობის იმავე შემადგენლობას დაეკისროს მოვალეობის შესრულება მთავრობის ახალი შემადგენლობის შექმნამდე,"- წერია განკარგულებაში.
პრეზიდენტის განკარგულება ირაკლი ღარიბაშვილის მიერ პრემიერ მინისტრის პოსტის დატოვების შესახებ განცხადების შემდეგ გამართულ ბრიფინგზე საქართველოს პრეზიდენტის საპარლამენტო მდივნმა, გიორგი კვერენჩხილაძემ გაახმოვანა.
კონსტიტუციის მიხედვით,   7 დღის ვადაში პრეზიდენტი  ოფიციალურად  წამოაყენებს  და წარუდგენს  პარლამენტს საქართველოს პრემიერ-მინისტრობის კანდიდატს, რომლის დამტკიცების სემდეგ მოხდება მთავრობის ახალი შემადგენლობის დაკომპლექტება და დამტკიცება.