მთავარისიახლეებიპოლიტიკა„საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო“ ადგილობრივი ანტიკორუფციული სისტემების შეფასებას აქვეყნებს
„საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველო“ ადგილობრივი ანტიკორუფციული სისტემების შეფასებას აქვეყნებს
„საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველო“ ადგილობრივი ანტიკორუფციული სისტემების შეფასებას აქვეყნებს, კვლევის პრეზენტაცია დღეს ზუგდიდში გაიმართა, კვლევა სამ თვითმმართველ ქალაქში – თბილისში, ქუთაისსა და ზუგდიდში ჩატარდა და ის ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოების საქმიანობის სხვადასხვა ასპექტს მოიცავს. კვლევის შედეგად გამოვლინდა ნაკლოვანებები სამივე მუნიციპალიტეტში, შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ საკრებულო საკმაოდ სუსტი საზედამხედველო ორგანოა მისი დამოუკიდებლობის გაზრდის მიზნით, ასევე ადგილობრივი ბიუროკრატიის მართვის მხრივ არსებულმა მდგომარეობამ სამივე მუნიციპალიტეტში ყველაზე დაბალი შეფასება დაიმსახურა,აღინიშნა ისიც,რომ საჯარო მოსამსახურეების დამოუკიდებლობა პოლიტიკური პროცესებისგან დამოუკიდებელი არ არის.კვლევის საფუძველზეორგანიზაციამ შემდგომი ნაბიჯებისთვის რეკომენდაციებიც მოამზადა.