მთავარისიახლეებიპოლიტიკაიდეამდებელი კანდიდატის გონებრივი ჰორიზონტი - სალომე ზურაბიშვილის დიდი ნააზრევი ციტატებში
იდეამდებელი კანდიდატის გონებრივი ჰორიზონტი – სალომე ზურაბიშვილის დიდი ნააზრევი ციტატებში
სალომე ზურაბიშვილის ოდიოზური განცხადებებით პოლიტიოლოგი რამაზ საყვარელიზეც კი შეწუხებულია.
ხალხის დიდმა ნაწილმა სალომე ზურაბიშვილს, შესაძლოა, ხმა არ მისცეს მისი განცხადებების გამო, თუმცა ზურაბიშვილმაც არ იეშმაკა, კახურად, რასაც ფიქრობდა ის თქვა, – ასე შეაფასა  მან  დამოუკიდებელი საპრეზიდენტო კანდიდატის, სალომე ზურაბიშვილის განცხადება 2008 წლის რუსეთ-საქართველოს ომთან დაკავშირებით.
როგორც პოლიტოლოგმა პრესკონფერენციაზე განაცხადა, სალომე ზურაბიშვილის მხრიდან აგვისტოს ომთან დაკავშირებით გაკეთებულმა განცხადებებმა, შესაძლოა გავლენა იქონიოს საპრეზიდენტო არჩევნებზე და მოსახლეობის უდიდესი ნაწილის მხარდაჭერა მან ვერ მოიპოვოს. ამასთან, საყვარელიძის შეფასებით, ზურაბიშვილის მიერ ომის თაობაზე გაკეთებული განცხადება მმართველმა გუნდმაც გაამყარა.
„ქართულმა ოცნებამ“ როგორც კი გადაწყვიტა, რომ მხარს უჭერს სალომე ზურაბიშვილს, მის ამ განცხადებებს მიაყოლა, რომ ჩვენც იგივე პოზიცია გვაქვსო, ანუ გაამყარა ზურაბიშვილის პოზიცია. ეს განცხადებები, ქართულ სტერეოტიპებში თავისთავად მიუღებელია. წერს რამაზ საყვარელიძე.
ხალხში კი გამუდმებით მუსირებს სალომე ზურაბისდვილის სხვა, შესაძლოასაქართველოს ინტერესების ნაკლებად დამაზიანებელი, მაგრამ პრეზიდენტობის ინსტიტუტისთვის შეურაცხმყოფელი განცხადებები , როგორც იტყვიან, მითხარი, ვინ არის შენი პრეზიდენტობის კანდიდატი და გეტვი, რამდენად მნიშვნელოვანია შენთვის პრეზიდენტის სახე.
სალომე ზურაბისვილის ბოლოდროინდელი ყველაზე გახმაურებული ფრაზა (,, ძიალოგიო'' და სხვა  იქნებ ამჯერად გამოვტოვოთ)
,,სადაც არ უნდა გათხარო, ყველგან შეიძლება გათხარო''
,,თავს ისე ვგრძნობ წყალში, როგორც თევზი იმიტომ, რომ თევზი ვარ ჰორისკოპით"