მთავარისიახლეებისაზოგადოებაერთიანი ნაციონალური მოძრაობის წარმომადგენლები ირაკლი შოთაძეს უმწვავეს შეკითხვებს უსვამენ
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის წარმომადგენლები ირაკლი შოთაძეს უმწვავეს შეკითხვებს უსვამენ
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის წევრებმა მთავარი პროკურორობის კანდიდატს ირაკლი შოთაძეს მრავალ სახვა კითხვასთან ერთად ბარბარე რაფალიანცის  საქმესთან დაკავშირებული კითხვებიც დაუსვეს.
"თქვენ ორი ასეთი სპეცოპერაცია დადგით: პირველი ციხის კადრები, მეორე ეს ბავშვის საზარელი მკვლელობა იმიტომ, რომ არჩევნებში გაგემარჯვათ. ვერ დადგინდა სიმართლე, ვერ იძიებთ ამ საქმეს. თავისთავად ეს არის არაკვალიფიცირებული პასუხი და აჩენს ეჭვებს, რომ ივანიშვილის ქართული ოცნების ორგანიზებით მოხდა ეს საზარელი დანაშაული და არ გინდათ, რომ სიმართლე დადგინდეს,"- განაცხადა დეპუტატმა პეტრე ცისკარიშვილმა.
მთავარი პროკურორობის კანდიდატმა კი აღნიშნა, რომ მას რაფალიანცის საქმის გამოძიებასთან  შეხება არ მქონია და შესაბამისად. საქმეს არ იცობს, მაგრამ თუ  მთავარი პროკურორი გახდება, ყველაფერს გააკეთებს  ამ საქმის  გახსნისთვის.
"ეს არის უმნიშვნელოვანესი საქმე, რომელიც გამოძიებული უნდა იქნეს და საბოლოოდ უნდა გაეცეს კითხვებს პასუხი ვინ ჩაიდინა ეს საზარელი ქმედება. მე  მე თუ ამირჩევენ მთავარ პროკურორად მთელ ძალისხმევას მივმართავს იმისკენ, რომ ეს საქმე გაიხსნას,"- განაცხადა ირაკლი შოთაძემ.