მთავარისიახლეებისაზოგადოებასკანდალი: კორუფციული სქემა სამეგრელოს საპატრულო პოლიციაში - ვინ "კრიშავს" მექრთამეებს?
სკანდალი: კორუფციული სქემა სამეგრელოს საპატრულო პოლიციაში – ვინ “კრიშავს” მექრთამეებს?
,,თავისუფალი ზონა'' სკანდალურ ინფორმაციას ასაჯაროებს.  გუშინდელ გამოშვებაში  საპატრულო პოლიციიდან არჩევნების შემდეგ ძალდატანებით დათხოვნილი  თანამშრომლის ზურაბ სოსელიას ხელმოწერით ქვეყნდება  ინფორმაცია , რომელშიც ნათქვამია:
"როგორც ჩვენთვის ხდება ცნობილი, რამოდენიმე დღის წინ საპატრულო პოლიციის სამეგრელო ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს უფროსი შალვა შენგელია და  მისი მოადგილეები გობეჩია და პაატა კაცია, რომელიც ლევან იზორიას ახლო ნათესავია, რამდენიმე განყოფილების უფროსი და მე-12 ოთახის ხელმძღვანელი,  შსს გენერალურ ინსპექციაში დაიბარეს. ჩვენი წყაროს ინფორმაციით აღნიშნული ადამიანები 2-3 ათასი ლარის სანაცვლოდ ადამიანებს, რომლებსაც მართვის მოწმობა ნასვამ მდგომარეობაში ყოფნის გამო ჩამოერთვათ, აღნინულ აკრძალვას უხსნიდნენ.როგორც შენგელიამ საახლობლო წრეში არაერTხელ გაავრცელა მისი ე.წ. ,,კრიშა" თამაზაშვილია, კაცია კი იზორიას ახლო ნათესავია, ასევე გობეჩიაც.
მომხდარ ფაქტს შსს გულმოდგინედ მალავს, რადგანს საქმე ეხება ფაქტიურად საპატრულო სისტემაში მასიურ მექრთამეობას"