მთავარისიახლეებისაზოგადოებაკაპიტანი ფრენის დროს გარდაიცვალა
კაპიტანი ფრენის დროს გარდაიცვალა
სი-ენ-ენის ცნობით, დღეს კაპიტანი აშშ ლაინერისა, რომლის ბორტზე 147 მგზავრი იმყოფებოდა, ჰაერში მოკვდა. ეს მოხდა, როცა კომპანია,,ამერიკან აირლაინის'' კუთვნილი აერობუსი, რომელსაც იგი მართავდა,   ახორციელებდა შიდა რეისს ფინიქსიდან ბოსტონში. კაბინაში მყოფმა კაპიტანმა მოულოდნელად თავი ცუდად იგრძნო და სტიუარდესას ყველა მცდელობის მიუხედავად, მისი გადარჩენა ვერ მოხერხდა. თვითმფრინავის სხვა პილოტი იძულებული გახდა ავარიული დაშვება განეხორციელებინა. დაჯდომის ადგილზე თვითმფრინავს სამაშველო სამსახურები დახვდნენ, შემთხვევა მგზავრებისთვის საბედნიეროდ უმსხვერპლოდ დასრულდა.
ამასობაში ირკვევა რუსული სამოქალაო თვითმფრინავის მიერ დღეს გაბცდილი  კატასტროფის სავარაუდო მიზეზებიც. როგორც კომპანია ,,აეროფლოტის" პილოტი და აერობუს 320 – ის მეთაური ალექსი ლიტვინოვი აცხადებს, ავიაკომპანია,, კოგალიმავიას" კუთვნილი აირბუს321 – ისდაღუპვა გამოწვეულია იმით, რომ უხეშადი ყო დარღვეული თვითმფრინავის ექსპლუატაციის ვადები. მისი თქმით, რუსეთის ავიაკომპანიების უმავლესობას არა აქვს ახალი თვითმფრინავების შეძენის შესაძლებლობა და რეისებს ახორციელებს თვითმფრინავებით, რომელნიც დიდი ხანია ჩამოწერას უნდა დაქვემდებარებოდნენ.