მთავარისიახლეებიპოლიტიკა22 ნოემბერს – უკრაინის ღირსებისა და თავისუფლების დღესასწაულს პრეზიდენტი სააკაშვილი სასამართლოში...
22 ნოემბერს – უკრაინის ღირსებისა და თავისუფლების დღესასწაულს პრეზიდენტი სააკაშვილი სასამართლოში შეხვდება
საქართველოს ყოფილ პრეზიდენტს მიხეილ სააკაშვილს გადაეცა ოფიციალური დოკუმენტები  მისთვის უკრაინის  მოქალაქეობის ჩამორთმევის შესახებ,  შემდეგაც მან შეძლო სასამართლოში სარჩელის  შეტანა უკრაინის პრეზიდენტის უკანონო განკარგულების წინააღმდეგ. უკრაინის უზენაესმა ადმინისტრატიულმა სასამართლომ სარჩელის განხილვა 22 ნოემბრისთვის ჩანიშნა
„ბიუროკრატიულ და კლეპტოკრატიულ თავგასულობასთან სამთვიანი ბრძოლის შემდეგ, როგორც იქნა, შევძელით ჩემთბის ი მოქალაქეობის ჩამორთმევის დოკუმენტების მიღება და პრეზიდენტის უკანონო განკარგულების გასაჩივრებაზე სარჩელის შეტანა.
ძალიან სიმბლურია, რომ უკრაინის უზენაესმა ადმინიტრაციულმა სასამართლომ სხდომა 22 ნოემბერს დანიშნა – ეს არის ღირსებისა და თავისუფლების დღე.
მაშ, ასე, ჩვენ ქვეყნისთვის ამ ესოდენ საზეიმო და მნივნელოვან დღეს სასამართლოსი აღვნიშნავთ შევხვდებით, შემოგვიერთით! ''– წერს პრეზიდენტი სააკაშვილი  „ფეისბუქის“ პირად გვერდზე.
,,ეს მიშას დღესასწაული იქნება, ხოლო ვინც ხელებს იფშვნეტდა  მისი  დაკავებისა და ექსტრადიცის მოლოდინში,  სულ ტყილად გადაიძრო კანი.'' – წერს ამ პოსტის კომენტარებში ერთერთი უკრაინელი ინტერნეტმომხმარებელი. ის აკონკრეტებს, რომ პოროშენკოს გულისხმობს, თუმცა ,,ხელგადატყაულები'' არც საქართველოში გვაკლია.