მთავარისიახლეებიპოლიტიკაადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების მეორე ტური ექვს საარჩევნო ოლქში 12 ნოემბერს გაიმართება
ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების მეორე ტური ექვს საარჩევნო ოლქში 12 ნოემბერს გაიმართება
ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების მეორე ტური ექვს საარჩევნო ოლქში გაიმართება. ცესკო-ს ინფორმაციით, ეს ოლქებია ქუთაისი, ბორჯომი, ყაზბეგი, ხაშური, ოზურგეთი და მარტვილი.კანდიდატების ვინაობა ასეთია: ხაშურში "ქართული ოცნების" კანდიდატი გიორგი გურასპაშვილი და დამოუკიდებელ კანდიდატი რამაზ ნოზაძე. ბორჯომში "ქართული ოცნების" კანდიდატი ლევან ლიპარტია და "პატრიოტთა ალიანსის" კანდიდატი ზაზა ჩაჩანიძე. ოზურგეთში "ქართული ოცნების" კანდიდატი ბეგლარ სიორიძე და დამოუკიდებელი კანდიდატი კონსტანტინე შარაშენიძე.  ქუთაისში "ნაციონალური მოძრაობის" კანდიდატი გიორგი ვაშაძე და "ქართული ოცნების" კანდიდატი გიორგი ჭიღვარია. მარტვილში "ქართული ოცნების" კანდიდატი ალექსანდრე გრიგალავა და "ნაციონალური მოძრაობის" კანდიდატი მამუკა დანელია.ამასთან, "ნაციონალურმა მოძრაობამ" მეორე ტურში მონაწილეობაზე უარი განაცხადა, თუმცა კანონმდებლობის მიხედვით, მათი კანდიდატი საარჩევნო ბიულეტენში მაინც დარჩება. ცესკო-ს გადაწყვეტილებით, არჩევნების მეორე ტური 12 ნოემბერს გაიმართება.