მთავარისიახლეებისაზოგადოება„ფული და პოლიტიკა“- პოლიტიკური პარტიების ფინანსურ მონიტორინგზე ზუგდიდის დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში იმსჯელეს.
„ფული და პოლიტიკა“- პოლიტიკური პარტიების ფინანსურ მონიტორინგზე ზუგდიდის დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში იმსჯელეს.
საარჩევნო მედიაცენტრების პროექტის ფარგლებში, ზუგდიდის  დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში, პოლიტიკური პარტიების ფინანსურ მონიტორინგზე, ადმინისტრაციული რესურსების გამოყენებასა  და საარჩევნო კამპანიის  ფინანსურ მხარეებზე ზუგდიდის დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში იმსჯელეს. ექსპერტ ნინო ლომჯარიას თქმით, ყველა ქვეყანაში მნიშვნელოვანი ნაწილი ფულისა, პოლიტიკაში არის გაუმჭვირვალე და   არადეკლარილებული.მიუხედავად იმისა, რომ  სხვა ქვეყნებთან შედარებით საქართველოს კანონმდებლობა ამ მხრივ უფრო დახვეწილია, ხარვეზები მაინც არსებობს.მონიტორინგის შედეგების მიხედვით ირკვევა, რომ  2017 წლის არჩევნებისთვის ყველაზე მეტი შემოწირულობა მმართველმა პარტიამ და „ევროპულმა საქართევლომ“ მიიღო. შეხვედრა დისკუსიის რეჟიმში წარიმართა, მას ადგილობრივი არასამთავრობო სექტორისა და მედიის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.