მთავარისიახლეებიპოლიტიკამიხეილ სააკაშვილს ოდესაში მხარდამჭერები სიხარულით დახვდნენ, ხელისუფლება – ტიტუშკებით
მიხეილ სააკაშვილს ოდესაში მხარდამჭერები სიხარულით დახვდნენ, ხელისუფლება – ტიტუშკებით
მიხეილ სააკაშვილი ოდესაში მხარდამჭერებს შეხვდა. ოდესელები თავიანთ  ყოფილ გუბერნატორს გულთბილად დახვდნენ.
ოდესის ცენტრში,  „პრიმორსკი ბულვარში“ , დიუკის ქანდაკებასთან შედგა.
,,მადლობა, რომ არ დამივიწყეთ, მეც არასოდეს დაგივიწყებთ, ჩვენ ერთად დავამარცხებთ უკრაინაში არსებულ ბოროტ რეჟიმს '' – ასე მიმართა მიხეილ სააკაშვილმა შეკრებილებს.
უკრაინის ოპოზიციურ ძალთა მოძრაობის ლიდერმა ილაპარაკა უკრაინაში შექმნილ ვითარებაზე და გამოწვევებზე, რომლის წინაშეც დგას ოპოზიცია, რომელიც უკრაინის წინსვლისა დ განვითარების სახელით უპირსპირდება პოროშენკოს ხელისუფლებას.
შეხვედრა ადგილობრივი დროით 16:00 საათზე დაიწყო, ისე, რომ მიხეილ სააკაშვილი ჯერ არ იყო მისული. სწორედ ამ დროს მოხდა ინცინდენტი, რომელიც ხელისუფლების მიერ იუო პროვოცირებული – აცქიის ადგილის საპირისპირო მხარეს  რამდენიმე ათეული სპორტული აღნაგობის ახალგაზრდა  შეიკრიბა, სავარაუდოდ ,,ტიტუშკა'' და მაღალხმაზე ჩართო მუსიკა, რომ დაეხშო აქციაზე გამოსვლელთა  ხმა.
მიხეილ სააკაშვილის მომხრეებმა პოლიციისადმი ამაო მიმართვის შემდეგ თავად სცადეს ძალისმიერი მეთოდით გამოერთოთ მუსიკა, რასაც შეხლა–შემოხლა მოყვა. დაპირისპირბულთა შორის პოლიციის კორდონი ჩადგა, მათ ალყა შემოარტყეს ტიტუშკების მანქანს , რმეზეაც აპარატურა იყო დამონტაჟებული, რის შემდეგაც მუსიკა გამორთეს. ტიტუშკები მიხეილ სააკაშვილის მისვლამდე გააპარეს