მთავარისიახლეებიმსოფლიოარ დაუჯეროთ, რომ არ იცოდნენ: იცოდნენ, გეგმავდნენ, ემზადებოდნენ! - უკრაინის თავდაცვა ტყვეებზე
არ დაუჯეროთ, რომ არ იცოდნენ: იცოდნენ, გეგმავდნენ, ემზადებოდნენ! – უკრაინის თავდაცვა ტყვეებზე
უკრაინის თავდაცვის სამინისტრო, რომელმაც საიდუმლო დოკუმენტები მოიპოვა და  გაასაჯაროვა, მოუწოდებს მოსახლეობას, არ დაუჯერონ ტყვეებს, რომლებიც ირწმუნებიან, რომ არ იცოდნენ, თუ ომში აგზავნიდნენ.
“მათ იცოდნენ, გეგმავდნენ და ემზადებოდნენ”, – აცხადებენ თავდაცვაში.
შეგახსენებთ, უკრაინულმა მხარემ მოიპოვა საიდუმლო დოკუმენტები მას შემდეგ, რაც გაანადგურა საზღვაო ქვეითთა დანაყოფი. ამ საიდუმლო დოკუმენტებით ირკვევა, რა მონაკვეთში გეგმავდა ვლ. პუტინი უკრაინის დაპყრობას – 20 თებერვლიდან 6 მარტამდე.
საზღვაო ქვეითთა დანაყოფი, რომელსაც ეს დოკუმენტები აღმოაჩნდა, სადესანტო ხომალდ “ორსკიდან”, დასახლებულ პუნქტ სტეპანოვკა-1-თან უნდა გადმომსხდარიყო. ამის შემდეგ, დანაყოფი უნდა შეერთებოდა 58-ე არმიის ნაწილს და მელიტოპოლი (ზაპოროჟიეს ოლქის ქალაქი) უნდა დაეკავებინა.
უკრაინელთა მიერ მოპოვებულ საიდუმლო დოკუმენტებში არის სამუშაო რუკა, საძახისების ცხრილი, მიმართულების სიგნალების ცხრილი, პირადი შემადგენლობის სია და სხვ.