მთავარისიახლეებისაზოგადოება"ავიცრათ ერთმანეთისთვის" კამპანიაში ზუგდიდელი სტუდენტები ჩაერთვნენ
“ავიცრათ ერთმანეთისთვის” კამპანიაში ზუგდიდელი სტუდენტები ჩაერთვნენ [Video]
“ავიცრათ ერთმანეთისთვის” კამპანიის ფარგლებში შოთა მესხიას ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტში სტუდენტებმა აქცია გამართეს.კამპანიაში მოწვევა მათ აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტიდან მიიღეს.ვაქცინაციის პროცესის გააქტიურების მიზნით ბრენდირებული ხალათებითა და პირბადეებით სტუდენტებმა ფოტოები გადაიღეს და ვიოდეომიმართვები ჩაწერეს.ასევე შტაბეჭდილებების ბანერზე დატოვეს სამოტივაციო მესიჯები.უნივერსიტეტი რიგით მე-13-ე საგანმანათლებლო დაწესებულებაა, რომელიც კამპანიას შეუერთდა.თავის მხრივ სტუდენტებმა კამპანიაში ჩართვისკენ მოუწოდეს და გამოიწვიეს თსუ-ს სტუდენტები.ვაქცინაციის მხარდაჭერის მიზნით სტუდენტური კამპანია ავიცრათ ერთმანეთისთვის სამედიცინო უნივერსიტეტის სტუდენტების ინიციატივით 26 ნოემბერს ვაკის პარკში დაიწყო.აღნიშნული პროექტი კომპანია „ქოლგას“ მხარდაჭერით ხორციელდება.
ორგანიზატორების ინფორმაციით, სამედიცინო უნივერსიტეტის სტუდენტების მიერ დაწყებულ კამპანიას სხვადასხვა უნივერსიტეტები პერმანენტულად შეუერთდებიან.