მთავარისიახლეებიერთიანი ნაციონალური მოძრაობა ზუგდიდში 27 ოქტომბერს მშვიდობიან აქციას გამართავს
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა ზუგდიდში 27 ოქტომბერს მშვიდობიან აქციას გამართავს [Video]
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის ოფისში დღეს 27 ოქტომბრის აქცია დააანონსეს. აქცია საღამოს 20:30 ზუგდიდის მერიის წინ, რუსთაველის 90 ნომერში გაიმართება
“თავისუფლებისთვის ბრძოლას სჭირდება ყოველდღიური განმტკიცება.
ახლა როდესაც ძალიან ცოტა დაგვრჩა საბოლოო გამარჯვებამდე და მიშას თავისუფლებამდე, კიდევ ერთხელ უნდა ვანახოთ ყველას რომ ზუგდიდი და სამეგრელო არასოდეს არ შეეგუება მონობას, დაშინებას, მოსყიდვას და ყველა იმ უბედურებას რომელსაც ხელისუფლება ატრიალებს აქ.
სამეგრელო ყოველთვის იდგა ქართული სახელმწიფოს სადარაჯოზე და ისტორიულად არასოდეს არ შეშლია არჩევანი. მე მახსოვს ტანკები ჩემს ქალაქში და რეგიონში მაგრამ ასევე მახსოვს ამაყად, მტკიცედ მებრძოლი ზუგდიდი და სამეგრელო.
სწორედ ასეთებს, ამაყებს, უდრეკებს, უშიშრებს, თავმოყვარეებს, თავისუფლებისთვის მებრძოლებს, გელოდებით ხვალ 27 ოქტომბერს, საღამოს 20:30 ზუგდიდის მერიის წინ, რუსთაველის 90 გელოდებით აქციაზე” – განაცხადა ენმ-ის ზუგდიდის ორგანიზაციის თავმჯდომარემ და პარლამენტარმა ანი წითლიძემ.