მთავარისიახლეებიპოლიტიკასამეგრელოში ხელისუფლებამ ყოფილი ძალოვნების წინააღმდეგ სპეცოპერაციები დაიწყო
სამეგრელოში ხელისუფლებამ ყოფილი ძალოვნების წინააღმდეგ სპეცოპერაციები დაიწყო [Video]
სამეგრელოში ხელისუფლებამ ყოფილი ძალოვნების წინააღმდეგ სპეცოპერაციების სერია დაიწყო.  ხობში ჩატარებულ სპეცოპერაციის დროს ადგილობრივი პოლიციის ყოფილი უფროსი, ლექსო რაფავა დააკავეს.
ლექსო რაფავას გვიან ღამით ღამით სახლში შეუვარდნენ და იარაღი და ხელყუმბარა “ჩაუდეს”.
ამით ვერ დაგვაშინებთ, პასუხს მიიღებთ მეორე ტურზე” – ასე ეხმაურება “ნაციონალური მოძრაობის” წევრი, პარლამენტის წევრი ანი წითლიძე ამ ყოვლად უსაფუძვლო  ,,ოპერაციას[”
“შეშინებული, არაადეკვატური ხელისუფლების ამ დანაშაულებრივი ქმედების  მიზანია გაანეიტრალოს ის ადამიანები. ვინც აქტიურად მონაწილეობდნენ არჩევნების გაყალბების სქემების გაშიფრვაში. დააკავეს ჩვენი მეგობარი ხობში, ყოფილი პოლიციის უფროსი ლექსო რაფავა, ჩაუდეს იარაღი და ხელყუმბარა. დააწიოკეს მცირეწლოვანი ბავშვები.
ჩხრეკა ჩაატარეს ჩვენი მეგობრის რუსლან შამახიას სახლში. დააწიოკეს ოჯახი. სპეცოპერაციას ხელმძღვანელობდნენ შსს მინისტრის მოადგილეები ბედოიძე და ჭელიძე. – წერს ანი წითლიძე.