მთავარისიახლეები,,აღმოაჩინე აფხაზეთი" - კვირეულის ფარგლებში ზუგდიდში ღონისძიებები გაიმართა
,,აღმოაჩინე აფხაზეთი” – კვირეულის ფარგლებში ზუგდიდში ღონისძიებები გაიმართა [Video]
აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლებისა და კულტურის სამინისტროს სალექციო კურსის – ,,აღმოაჩინე აფხაზეთი” ფარგლებში, ზუგდიდში, სასტუმრო “ლეთოს” საკონფერენციო დარბაზში საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკის გენერალური დირექტორმა გიორგი კეკელიძემ აფხაზეთით დაინტერესებულ ახალგაზრდებთან შეხვედრა გამართა და აფხაზეთთან დაკავშირებულ საკუთარ ემოციებსა და ზოგად ხედვებზე ისაუბრა. სალექციო კვირეულის ფარგლებში დაგეგმილია სახვადასხვა ღონისძიება. კვირეული ფარგლებში ზუგდიდის ბოტანიკურ ბაღში ფოტოგამოფენას „კადრები აფხაზეთიდან“ მოეწყო, სადაც ომამდელი აფხაზეთის ულამაზესი პეიზაჟები, ქალაქების – #სოხუმის, #გაგრის, #ბიჭვინთის, #ოჩამჩირის, #გალის #გულირიფშის #ტყვარჩელის ცხოვრების, ქართულ-აფხაზური ურთიერთობების ამსახველი ეპიზოდებია აღბეჭდილი. ღონისძიების დასასრულს აფხაზეთის გურამ ყურაშვილის სახელობის საგუნდო კაპელამ / Guram Kurashvili State Choral Chapel of Abkhazia კონცერტი გამართა.