მთავარისიახლეებიპოლიტიკაკარლ ჰარცელი: ევროპარლამენტარების ამ გზავნილების სერიოზულად მიღებაა საჭირო
კარლ ჰარცელი: ევროპარლამენტარების ამ გზავნილების სერიოზულად მიღებაა საჭირო
საქართველოში ევროკავშირის ელჩი კარლ ჰარცელი ეხმიანება ევროპარლამენტარების ერთობლივ განცხადებას და ამბობს, რომ საქართველომ  ეს გზავნილები სერიოზულად უნდა მიიღოს.
“ევროპარლამენტის წევრების მიერ გუშინ გავრცელებულ განცხადებასთან დაკავშირებით ძალიან მოკლედ მინდა ვთქვა, რომ არ შემიძლია, ვისაუბრო ევროპარლამენტის ან ინდივიდუალური წევრების სახელით.
უბრალოდ, მინდა ვთქვა, რომ, რა თქმა უნდა, ცხადი გზავნილები გამოდის და საგულისხმოა, რომ განცხადების ხელმომწერები არიან წამყვანი ევროპარლამენტარები, რომლებსაც აქვთ განსხვავებული როლები, როდესაც საქმე ეხება ევროკავშირის და საქართველოს ურთიერთობებს. უნდა ითქვას, რომ საჭიროა ამ გზავნილების სერიოზულად მიღება” – ამბობს კარლ ჰარცელი
პოლიტიკური პარტიებისგან კომპრომისზე უარის თქმის შემდეგ, 1-ლ აპრილს ეროპარლამენტარებმა განცხადება გამოაქვეყნეს, სადაც საქართველოსთვის მაკროსაფინანსო დახმარების შეჩერებას მოითხოვენ.