მთავარისიახლეებისაზოგადოებააფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს წევრებმა საახალწლო ჰუმანიტარული ამანათები რეგიონებში ჩაიტანეს
აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს წევრებმა საახალწლო ჰუმანიტარული ამანათები რეგიონებში ჩაიტანეს [Video]
კორონავირუსის გავრცელების პრევენციული ღონისძიებების ფარგლებში და განსაკუთრებული საჭიროების მქონე დევნილთათვის სოციალურ-ეკონომიკური მდგომარეობის შემსუბუქების მიზნით, წინა საახალწლო დღეებში აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს წარმომადგენლები ჰუმანიტარულ დახმარებას სისტემატურად ახორციელებენ.
აფხაზეთის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარე ჯემალ გამახარია დეპუტატებთან ვახტანგ ყოლბაიასთან, ნუგზარ მგალობლიშვილთან, რაისა ქარაიასთან და აპარატის თანამშრომლებთან ერთად იმერეთსა და სამეგრელოს რეგიონს საახალწლო ამანათებით ეწვივდნენ. საახალწლო ნობათი სხვადასხვა სასურსათო პროდუქტებით და საყოფაცხოვრებო მოხმარების ნივთებით რამდენიმე მოწყვლად ოჯახს გადასცეს.
აფხაზეთის უმაღლეს საბჭოში უკვე ტრადიციად ქცეული დევნილთა და მოქალაქეთა დახმარების ჰუმანიტარული აქცია, დეპუტაციისა და აპარატის თანამშრობლების ინიციატივით მათივე ხელფასებიდან ნებაყოფლობით გაღებული სახსრებით ხორციელდება.