მთავარისიახლეებისაზოგადოება„გაიგეთ მეტი კოვიდ 19-ზე"-გადაცემის სტუმარია რუხის საჯარო სკოლის დირექტორი გოგი თოდუა
„გაიგეთ მეტი კოვიდ 19-ზე”-გადაცემის სტუმარია რუხის საჯარო სკოლის დირექტორი გოგი თოდუა [Video]
თბილისი, გორი, რუსთავი, ქუთაისი, ზუგდიდიდი და ფოთი. ყველა ამ ქალაქში სწავლა 15 სექტემბერს დისტანციურად განახლდება, რეგულაცია ეხება საჯარო და კერძო სკოლებს ასევე უმაღლეს სასწავლებლებს.კოვიდ-19 ის მზარდი სტატისტიკა ახალი რეგულაციების შემოღების საფუძველი გახდა. შეზღუდვების ახალი ტალღა სასწავლო პროცესის განახლების გადავადებას უკავშირდება. ჩამოთვლილ დიდ ქალაქებში სწავლება სასკოლო სივრცეებში 1 ოქტომბრიდან გაგრძელდება, რაც შეეხება, ქვეყნის მასშტაბით სხვა მუნიციპალიტეტებს იქ სწავლა საკლასო ოთახებში ჩვეულებრივ 15 სექტემბრიდან დაიწყება. გამონაკლისია სოფლის სკოლები , სადაც სწავლა ხვალიდან საკლასო ოთახებში დაიწყება. აკმაყოფილებენ თუ არა ჯანდაცვის რეგულაციებს სკოლები, სადაც სწავლა საკლასო ოთახებში 15 სექტემბრიდან დაიწყება და აღდგება თუ არა სრულად სასწავლო პროცესი 1-ლი ოქტომბრიდა, ამ თემებზე კითხვებს ჩვენი სტუდიის სტუმარი რუხის საჯარო სკოლის დირექტორი გოგი თოდუა პასუხობს