მთავარისიახლეებისაზოგადოებაკონფლიქტის ტრანსფორმაცია და კონფლიქტ-სენსიტიური სწავლება - განათლების სისტემის გამოწვევები - ზუგდიდში შეხვედრა...
კონფლიქტის ტრანსფორმაცია და კონფლიქტ-სენსიტიური სწავლება – განათლების სისტემის გამოწვევები – ზუგდიდში შეხვედრა გაიმართა [Video]
„მშვიდობისა და სამოქალაქო განვითარების ცენტრის“ (CPCD) მიერ „ნაციონალიზმისა და კონფლიქტების კვლევის ინსტიტუტთან“ და „კავკასიურ სახლთან“ თანამშრომლობით, ნდობის აღდგენისა და ადრეული რეაგირების მექანიზმის (COBERM) ევროკავშირისა და გაეროს განვითარების პროგრამის ერთობლივი ინიციატივის ფინანსური მხარდაჭერით, პროექტის „ისტორიულ გზაგასაყარზე, სწავლებისა და სწვლის ახალი მიდგომების“ ფარგლებში ზუგდიდში  გაიმართა  შეხვედრა თემაზე – „კონფლიქტის ტრანსფორმაცია და კონფლიქტ-სენსიტიური სწავლება: განათლების სისტემის გამოწვევები“. შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს ისტორიკოსებმა,  მასწავლებელთა პროფესიული გაერთიანებების წარმომადგენლებმა, მასწავლებლებმა, კონფლიქტის ტრანსფორმაციის ექსპერტებმა და შესაბამის თემატიკაზე მომუშავე სახელმწიფო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა. გამოიკვეთა მთავარი პრობლემები და ხედვები ამ მიმართულებით
შეხვედრის  მიზანია  ხელი შეუწყოს  საკითხით დაინტერესებული და ჩართული მხარეების კოორდინაციას, ასევე  დისკუსიას უახლესი ისტორიის სწავლების პროცესში კონფლიქტის ტრანსფორმაციის მიდგომების განვითარებისა და ინტეგრაციის შესახებ და მიიღოს  რეკომენდაციები, თუ რა მიმართულებითაა საჭირო სამომავლოდ მუშაობის გაძლიერება.