მთავარისიახლეებისაზოგადოებაპაციენტი, რომელსაც კორონავირუსისთვის დამახასიათებელი საეჭვო სიმპტომები აქვს, რუხის კლინიკიდან ქუთაისში...
პაციენტი, რომელსაც კორონავირუსისთვის დამახასიათებელი საეჭვო სიმპტომები აქვს, რუხის კლინიკიდან ქუთაისში წუხელ გადაიყვანეს [Video]
პაციენტს, რომელიც გუშინ კორონავირუსი დაუდასტურდა, რუხის საუნივერსიტეტო კლინიკაში მოათავსეს. მას პნევმონია აქვს და მისი მდგომარეობა საშუალო სიმძიმისაა – ამის შესახებ ინფორმაცია ჟურნალისტებბს საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ადგილობრივი ცენტრის ხელმძღვანელმა ნანა ოდიშარიამ მიაწოდა.
რაც შეეხება კიდევ ერთ საეჭვო პაციენტი, რომელსაც ჩატარებული ტესტირებით სუსტად დადებითი ინფიცირება გამოუვლინდა – წუხელ საღამოს ქუთაისის კლინიკაში თანმხლები დაავადებებით გადაიყვანეს და მას ტესტირება დღეს ჩაუტარდება.
ორივე მათგანს თურქეთიდან თურქეთში მოგზაურობის ისტორია აქვს და საზღვრის კვეთა 22 აპრილს უფიქსირდება, ისინი ანაკლია-განმუხურის საკარანტინო სივრცეში იმყოფებოდნენ.
ამ დროისთვის, რეგიონის საკარანტინო ზონაში 79 პირი იმყოფება, თვითიზოლაციაში კი 168 ადამიანია. გუშინ ჩატარებული ტესტირებით კი, 94 ბიოლოგიური მასალის ნიმუში COVID უარყოფითია.