მთავარისიახლეებისაზოგადოებაფაროსანას მონიტორინგის პირველი ეტაპი დასრულდა
ფაროსანას მონიტორინგის პირველი ეტაპი დასრულდა [Video]
სურსათის ეროვნული სააგენტოს სპეციალისტებმა, კორონავირუსის გავრცელების პრევენციისათვის შემუშავებული რეკომენდაციებისა და უსაფრთხოების წესების დაცვით, მონიტორინგის სისტემები სოფლების შესასვლელებში, მიტოვებული შენობების მიმდებარედ და ტყისპირა ზოლებში განათავსეს. აღნიშნული სადგურების მეშვეობით ხდება მავნებლის იდენტიფიკაცია და გავრცელების ზუსტი არეალის დადგენა. მონიტორინგის შედეგების მიხედვით დაიგეგმება ფაროსანას საწინააღმდეგო წამლობა.ფაროსანას საწინააღმდეგო ღონისძიებებში  ჩართულნი არიან ფერმერები, რომლებიც ფაროსანასა და სხვა მავნე ორგანიზმებისგან დასაცავად, ხეხილისა და თხილის ბაღებში აგროკალნედრით გათვალისწინებულ შეწამვლით სამუშაოებს ახორციელებენ.
ქვეყანაში შექმნილი ვითარების მიუხედავად, ფაროსანასთან ბრძოლის საკოორდინაციო მართვის ცენტრი ფერმერებსა და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან კოორდინირებულ მუშაობას დისტანციურად აგრძელებს.ფაროსანას საწინააღმდეგო ღონისძიებების შესახებ ინფორმაციის მისაღებად დაინტერესებულ პირებს შესაძლებლობა აქვთ, გაიარონ SMS რეგისტრაცია საკოორდინაციო მართვის ცენტრის ოფიციალურ ვებგვერდზე – www.parosana.ge