მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდის ბაზარში შესვლამდე მომხმარებლებს გარკვეული პროცედურების გავლა უწევთ
ზუგდიდის ბაზარში შესვლამდე მომხმარებლებს გარკვეული პროცედურების გავლა უწევთ [Video]
ზუგდიდის აგრარული ბაზრის ნაწილი ორი დღეა  გაიხსნა,მერიის ნებართვით მოვაჭრეების ნაწილს მუშაობის განახლების საშუალება მიეცა . ძირითადად  სურსათი  იყიდება . ბაზრის ადმინისტრაციას მიეცა გაფრთხილება ,ჯანდაცვის სამინისტროს რეკომენდაციების გათვალისწინბაზე რომელიც უკვე ამოქმედდა .მოვაჭრეები ამბობენ, რომ მათი შემოსავლის ძირითადი  წყარო  ესაა,ისინი შიშობენ, რომ თუ წესებს არ დაემორჩიელებიან ბაზარი ისევ დაიკეტება.ბაზარში შემოსვლამდე მომხმარებლებს გარკვეული პროცედურების გავლა უწევთ, რომელსაც მონიტორინგს მოხალისეები უწევენ,  ბაზარში შესვლა 70-წელს გადაცილებულ ადამიანებს ეკრძალებათ.ბაზარი 6 აპრილს, მას სემდეგ დაიხურა, რაც ზუგდიდის მერის ინფორმაციით, უსაფრთხოების ნორმები დაცული არ იყო და ინფექციის გავრცელების საშისროება არსბობდა.ამ ეტაპზე გახსნილი მხოლოდ ცენტრალური ნაწილია,სადაც ხილ-ბოსტნელი და სხვა სურსათი იყიდება.ხოლო ,რაც შეეხება შენობის ირგვლივ მდებარე მაღაზიებს, მათ ადგილობრივმა ხელისუფლებამ  მუშაობის დაწყებაზე უარი უთხრა.