მთავარისიახლეებისაზოგადოებახელაიას ქუჩაზე, კომპაქტურ ჩასახლებაში მცხოვრები დევნილები ხელისუფლებას უყურადღებობაში ადანაშაულებენ
ხელაიას ქუჩაზე, კომპაქტურ ჩასახლებაში მცხოვრები დევნილები ხელისუფლებას უყურადღებობაში ადანაშაულებენ [Video]
აფხაზეთიდან დევნილი 65 ოჯახი კომპაქტურ დასახლებაში უმძიმეს პირობებში ცხოვრობს. კომბინატის დასახლებაში, ხელაიას 3 ნომერში კანალიზაციის პრობლემა წლებია მოუგვარებელია,  აქ ზამთარ-ზაფხულ სშინელი სუნი დგას და როგორც დევნილები ამბობენ, არა აქვთ სასმელი წყალი, მომრავლებულია ვირთხები და ქვეწარმავლები.დევნილები ამბობენ, რომ დახმარებისთვის არაერთხელ მიმართეს როგორც დევნილთა სამინისტროს, ასევე ადგილობრივ ხელისუფლებას, თუმცა მათი თქმით, ისინი მხოლოდ საარჩევნოდ ახსენდებათ.დევნილთა ამ კორპუსს,  სადაც მოხუცები და მცირეწლოვანი ბავშვები ცხოვრობენ, სამხარაულის ექსპერტიზის დასკვნა აქვს, სადაც წერია, რომ შენობა ნგრევადია და საცხოვრებლად უვარგისი, თუმცა დევნილები შიშობენ, რომ მათი განსახლება არც ამ ეტაპზე მოხდება. დევნილთა სამმართველოში ოდიშინიუსს უთხრეს, რომ სოციალური ქულების საბოლოო პასუხები ჯერ ცნობილი არ არის და შეაბამისად არც იმის პასუხი აქვთ, მოუწევთ თუ არა საბოლოოდ დევნილებს ნესტიანი, გაბზარული და ნგრევადი შენობის დატოვება.