მთავარისიახლეებიპოლიტიკათბილისში დაგეგმილ აქციას ზუგდიდიდანაც უერთდებიან
თბილისში დაგეგმილ აქციას ზუგდიდიდანაც უერთდებიან [Video]
დღეს თბილისში დაგეგმილ აქციას  ზუგდიდიდან  უერთდებიან.  გაერთიანებული ოპოზიციის შტაბიდან უკვე გაემგზავრნენ აქციის მონაწილეები.  როგორც შტაბის წარმომადგენელმა თეიმურაზ ბასილაიამ განაცხადა, ზუგდიდიდან 200 ადამიანი მიდის აქციაზე, თუმცა, მისი თქმით, მხარდამჭერების პრობლემა არ არის და ნებისმიერ დროს შეუძლიათ ხალხის მობილიზება.
შეგახსენებთ, რომ დღეს თბილისში ფართომასშტაბიანი აქცია იმართება. აქციას ოპოზიციის წარმომადგენლები, მათი მხარდამჭერები და აქტივისტები  პარლამენტთან  გამართავენ. იგეგმება საკანონმდებლო ორგანოს პიკეტირებაც. ოპოზიციის განცხადებით, ისინი უმრავლესობას 26 ნოემბრის პლენარული სხდომის ჩატარების საშუალებას არ მისცემენ.ოპოზიციის განცხადებით, ამ ყველაფრისკენ საზოგადოება მიიყვანა ივანიშვილის და ოცნების ტყუილმა შეესრულებინათ ის, რასაც ხალხს დაჰპირდნენ , საუბარია პროპორციული სისტებით არჩევნების ჩატარებაზე