მთავარისიახლეებისაზოგადოებამეუფე პეტრე: რაც ციანიდის საქმეზე იკადრა საპატრიარქომ, ნდობასაც კი არ ვუცხადებ მათ...
მეუფე პეტრე: რაც ციანიდის საქმეზე იკადრა საპატრიარქომ, ნდობასაც კი არ ვუცხადებ მათ სივრცეს [Video]
ვნახოთ, თვითონ რას მოიმოქმედებენ [მის შესაძლო განკვეთაზე]. მე, უბრალოდ, მინდა, გითხრათ, რომ საერთოდ ციანიდის სკანდალის შემდეგ, ანუ ის, რაც საპატრიარქომ იკადრა ციანიდის სკანდალზე და რასაც მე ვხედავ ანტიქრისტიანობას და ანტიქრისტეობას მათ შორის სასულიერო პირებისა თუ მაღალი იერარქებისგან, არაფერს არ გამოვრიცხავ, უბრალოდ, ნდობასაც კი არ ვუცხადებ მათ სივრცესჭყონდიდის ყოფილი მიტროპოლიტი პეტრე ცაავა ჟურნალისტების შეკითხვებს პასუხობს. მიტროპოლიტი მღვდელმსახურებიდან მას შემდეგ განაყენეს, რაც მან კათოლიკოს-პატრიარქი ილია II “პედერასტიისა და მამათმავლობის ცოდვით შეპყრობილი” უწოდა. ამასთან, ის არ დაემროჩილა პატრიარქის ბრძანებას, მოსანანიებლად შიომღვიმეს მონასტერში წასულიყო. მიტროპოლიტი ჭყონდიდის ეპარქიაში, კერძოდ ინჩხურის მამათა მონასტერში წასვლას ითხოვდა. უცნობია, რითი უპასუხებს მის ამ ქმედებას საპატრიარქო