მთავარისიახლეებისაზოგადოებაერთად ერთის წინააღმდეგ!- ზუგდიდში ხვალ ,,სირცხვილიას,, ორგანიზატორები აქციას გამართავენ
ერთად ერთის წინააღმდეგ!- ზუგდიდში ხვალ ,,სირცხვილიას,, ორგანიზატორები აქციას გამართავენ
ადგილობრივი აქტივისტები 14 სექტემბერს, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერიასთან გამართავენ 20 სექტემბრის მხარდამჭერ აქციას. ერთად ერთის წინააღმდეგ! – ასე ქვია აქციას, რომელიც საქართველოს მასშტაბით გაიმართება.
” 20 ივნისს ხელისუფლების ანტისახელმწიფოებრივმა ქმედებებმა, ოკუპაციის იგნორირებამ და “გავრილოვის ღამეს” საკუთარი მოქალაქეების წინააღმდეგ მიმართულმა ძალადობამ საზოგადოება გააერთიანა ერთი კონკრეტული გზავნილის გარშემო – #სირცხვილია. ადამიანები პროტესტს ერთნაირად მწვავედ გამოხატავდნენ როგორც ცენტრალური, ისე იმ რეგიონული მმარველობების წინააღმდეგ, რომლებიც ღიად აჟღერებდნენ პრორუსულ განცხადებებს. 20 სექტემბერს, საქართველოს მოქალაქეები კიდევ ერთხელ ჩადგებიან ქვეყნის სამსახურში და მასობრივი პროტესტით დაუპირისპირდებიან პრორუსულ ძალებსა და სახელმწიფო პოლიტიკას. გამოდიგარეთ 14 სექტემბერს, 19:00 საათზე. ,,- წერია მოძრაობის მიერ გავრცელებულ მიმართვაში