მთავარისიახლეებისაზოგადოებაფონდი soco-ს ეგიდით ჰოლანდიელი ოფთალმოლოგი ზუგდიდში სოციალურად დაუცველებისთვის საქველმოქმედო აქციას მართავს
ფონდი soco-ს ეგიდით ჰოლანდიელი ოფთალმოლოგი ზუგდიდში სოციალურად დაუცველებისთვის საქველმოქმედო აქციას მართავს [Video]
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში მცხოვრები, სოციალურად დაუცველი სტატუსის მქონე პენსიონრებისთვის ფონდი soco საქველმოქმედო ღონისძიებას მესამე დღეა მართავს. ჰოლანდიელი ოფთალმოლოგი, რომელიც უმწეო სტატუსის მქონე პენსიონერებს კონსულტაციებს უტარებს, საჭიროების შემთხვევაში, უფასოდ დაუმზადებს მხედველობაზე მორგებულ სათვალეს. ვრანკ ეიზებარდს ძალიან მოსწონს საქართველო და შესაძლებლობის შემთხვევაში სურვილი აქვს ისევ ჩამოვიდეს ზუგდიდში და აქაურებს დაეხმაროს.
აქციის იდეა ყოფილ პირველ ლედის სანდრა რულოვსს ეკუთვნის, სწორედ მისი ინიაციტივით მოხდა  ვრანკ ეიზებარდთან კომუნიკაცია და ზუგდიდში მისი ჩამოყვანა.
აქციას შეუერთდა  მაღაზია ნიუ-ოპტიკა, სადაც მიმდინარეობს მოქალაქეების გასინჯვა.
საქვემოქმედო ფონდი soco და მისი დამფუძნებელი სანდრა რულოვსი მსგავსი ტიპის საქვემოქმედო აქციებს ინტენსიურად ატარებს. ფონდი, იდსე როგორც ადრე მომავალშიც სოციალურად დაუცველი და შეჭირვებული ოჯახებს სხვადასხვა სახის დახმარებას გაუწევს.