მთავარისიახლეებიპოლიტიკაბურჯანაძე: ენმ-ს ხელისუფლება უფრო ეფექტური იყო, დღევანდელი ხელისუფლება რამეს აკეთებს?
ბურჯანაძე: ენმ-ს ხელისუფლება უფრო ეფექტური იყო, დღევანდელი ხელისუფლება რამეს აკეთებს?
“"ნაციონალური მოძრაობის" ხელისუფლება უფრო ეფექტური იყო, როგორც ძალიან ბევრ ცუდში, ასევე კარგშიც, რაც კეთდებოდა. დღეს ხელისუფლება რეალურად რამეს აკეთებს?  – განაცხადა „დემოკრატიული მოძრაობის“ ლიდერმა, ნინო ბურჯანაძემ „პალიტრანიუსის“ გადაცემაში „360 გრადუსი“ .
როგორც ბურჯანაძემ აღნიშნა, ქვეყანაში დემოკრატიის ხარისხი დაბალია, კორუფციაც არის და არაგამჭვირვალე ტენდერებიც ტარდება.
„ნეპოტიზმიც არის, სამწუხაროდ, კორუფციაც არის, არაგამჭვირვალე ტენდერებიც არის, დემოკრატიის ხარისხიც ძალიან დაბალია და ძალიან ბევრი სხვა რამ/
წინა ხელისუფლებას თუ შეადარებ, მითუმეტეს ვერ შეაფასებ ამ ხელისუფლების მუშაობას, როცა მოსახლეობა უმუშევრობაზე ლაპარაკობს, როცა სოციალურ სიდუხჭირეზე საუბრობს, როცა ჩვენ ვხედავთ გალის მოსახლეობის ღაღადს, ერთი თვეა გალის მოსახლეობა აბსოლუტურად უპატრონოდაა მიტოვებული და ხელისუფლების მხრიდან ერთი განცხადებაც არ გაკეთებულა ამასთან დაკავშირებით, არათუ, რამე ნაბიჯი არ გადადგმულა. რომელ ეფექტურ ხელისუფლებაზე ვლაპარაკობთ?! ”- განაცხადა ნინო ბურჯანაძემ.