მთავარისიახლეებიპოლიტიკა„რას ბედავთ?! ნარკო-ტრაფიკის დასაყრდენი საბაჟო გავხდით! გამოვიდეთ ქუჩაში, მოვითხოვოთ ამათი გადადგომა!“ -...
„რას ბედავთ?! ნარკო-ტრაფიკის დასაყრდენი საბაჟო გავხდით! გამოვიდეთ ქუჩაში, მოვითხოვოთ ამათი გადადგომა!“ – თაკო ჩარკვიანი
მარიხუანას წარმოებასა და ექსპორტთან დაკავშირებით მთავრობის შესაძლო გეგმებს ეხმაურება პუბლიცისტი თაკო ჩარკვიანი:
„ამ ხელისუფლებას არ აუშენებია დაპირებული ქარხნები, არ გვაქვს საწარმოები, გაპარტახებულია ქვეყანა, უმუშევრობაა ტოტალური, გაღატაკდა ხალხი, ექსპორტზე ჩვენი არაფერი გადის, მარიხუანას წარმოება კი არა , ციტრამონი არ გვაქვს და ნოშპა( ცოტა ხნის წინ ტელევიზიით გვაჩვენეს, ცარცს ურევენო)რა ფარმაკოლოგიურ და სამკურნალო კულტურაზე საუბრობს გუგული მაღრაძე, ვერ გავიგე ეს ქალი დეპუტატია თუ "გაპრავებული ბარონების და მამაშების” სახურავი.
პომიდორი და კარტოფილი არ გვაქვს და შემოგვაქვს კაცმა არ იცის რა .! აღვირახსნილი ხელისუფლება გვყავს ეს რა ხდება??? რას ბედავთ!! წადით !წადით! წახვალთ!!! 100 საწარმოო ხალხს პირდებოდნენ- არ ააშენეს,ახლა კი მარიხუანას საწარმო დააანონსეს… სახელმწიფო ვიყავით, იმ ხელისუფლების დროს, რომლის ოპოზიციაშიც ვიყავი9 წელი, ამ ”ოცნების ”ხელისუფლების დროს, სახელმწიფო აღარ ვართ, ნარკო-ტრაფიკის დასაყრდენი საბაჟო გავხდით.
ძირს ეს სამარცხვინო საკანონმდებლო ორგანოო – ლეგიტიმურად გამოვიდეთ ქუჩაში, დაუფარავად მოვითხოვოთ ამათი გადადგომა, მე სახელმწიფო მინდა და არა რუსეთის საბაჟო!!!! გამოვიდეთ! გამოვიდეთ! გამოვიდეთ!“ – წერს ჩარკვიანი ფეისბუქის გვერდზე.