მთავარისიახლეებისაზოგადოებახმაური და დაპირისპირება ბაზარში -შიდა მოვაჭრეები კერძო მესაკუთრის მიერ ბაზრის ღობის დემონტაჟს...
ხმაური და დაპირისპირება ბაზარში -შიდა მოვაჭრეები კერძო მესაკუთრის მიერ ბაზრის ღობის დემონტაჟს ეწინააღმდეგებიან [Video]
ბაზრის შიდა ტერიტორიაზე დასაქმებულებმა კერძო მესაკუთრის მიერ გარე ფასადის დანგრევის მცდელობა კიდევ ერთხელ გააპროტესტეს. ამჯერად ბაზრის ღობის დემონტაჟი დაწყებულია, კერძო მესაკუთრემ აქ ტერიტორია დამცავიზოლით შემოსაზღვრა. მოვაჭრეები ამბობენ, რომ მესაკუთრე უკანონო მშენებლობას ეწევა და მას ამის საშუალებას არ მისცემენ.ბაზრის დირექცია განმარტავს, რომ ესკიზი, რომელიც ზუგდიდის მერიამ დაამტკიცა, დამახინჯებულია და სასამართლოს გადაწყვეტილების მოლოდინში არიან.კერძო მესაკუთრეები ამბობენ, რომ მათ ეს  ტერიტორია მერიამ გადასცა და კანონიერად აპირებენ აქ მშენებლობის დაწყებას. ფართის გასხვისება ,,ნაციონალურმა მოძრაობამაც,,  გაააპროტესტა. ოპოზუციის თქმით,გაუგებარია როგორ მოხდა საკრებულოს წევრის სანდრო სორდიას მამაზე ფართის დაკანონება,როცა ის აქამდე ვერავინ შეძლო.,,ნაციონალურმა მოძრაობამ,, ამ საკითხზე სარჩელი პროკურატურაშიც შეიტანა.