მთავარისიახლეებისაზოგადოებასამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებლის წინააღმდეგ სარჩელი პროკურატურაში ჟურნალისტმა შეიტანა
სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებლის წინააღმდეგ სარჩელი პროკურატურაში ჟურნალისტმა შეიტანა
სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებლის კობა ქანთარიას წინააღმდეგ სპროკურატურაში  სარჩელი ჟურნალისტმა მალხაზ ბასილაიამ შეიტანა.ონლაინ გამოცემა “სმო-ნიუსის” დამფუძნებელი და ჟურანლისტი ქანთარიას გუბერნატორის მოადგილეობის პერიოდში ავტომობილის დაჯახების მცდელობას ედავება. ბასიალაის თქმით, ქანთარიამ თანმხლებ პირთან ერთად მას სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.
„ჩემს მანქანაში შეტენვას და საქმის გასარჩევად წაყვანას ცდილობედნენ, უშვერი სიტყვებით მაგინებდნენ. მას შემდეგ ამითვალწუნა, მეკითხებოდა,  რატომ არ ვაპიარებდი კონკრეტულად მას და მე ვუპასუხე, რომ არაფერს აკეთებდა და ვერ გავაპიარებდი. მოვითხოვ, მოახდინონ შესაბამისი რეაგირება, რადგან, ჯერ ერთი, მისგან ყველაფერია მოსალოდნელი და მეორეც, თუ პროკურატურა  მისცემს კვალიფიკაციას, რომ დამნაშავეა, ის ნამდვილად არ უნდა იყოს სამეგრელო-ზემო სვანეთში მმართველი პირი", – განაცხადა ბასილაიამ.
გუბერნატორის მოვალეობის შემსრულებლი კობა ქანთარია ჟურნალისტის ბრალდებებს არ ეთანხმება და აბსურდულს უწოდებს.