მთავარისიახლეებისაზოგადოება"არანაირი ალტერნატიული ფართი ჩვენთვის არ შეუთავაზებიათ, მერი იტყუება"- გარემოვაჭრეების აქცია მერიასთან...
“არანაირი ალტერნატიული ფართი ჩვენთვის არ შეუთავაზებიათ, მერი იტყუება”- გარემოვაჭრეების აქცია მერიასთან გრძელდება
გარემოვაჭრეების აქცია მერიასთან გრძელდება, ისინი მერთან შეხვედრას მედიის თანდასწრებით ითხოვენ, თუმცა ლაშა გოგია გარემოვაჭრეებთან შეხვედრას მერიის გარეშე აპირებს. მოვაჭრეები ამბობენ, რომ მერი იტყუება და მათთვის ალტერნატიული ფართი არავის შეუთავაზებია, სწორედ ამის გამო ითხოვენ ისინი მერთან შეხვედრას მედიის თანდასწრებით.
„ ეს არის ტყუილი ხალხნო, ჩვენი მერი იტყუება, არანაირი ფართი ჩვენთვის არ შეუთავაზებიათ, ჩვენ ვართ ტანსაცმლით მოვაჭრეები და ჩვენი ადგილი არ არის ბაზარში, ბაზრის ადმინისტრაცია გვეუბნება, რომ ტანსაცმლის ადგილი საერთო არა აქვთ“- ამბობს გარემოვაჭრე მარინა ფარულავა.
მოვაჭრეები აქციას დილიდან მართავენ. მათ რამდენჯერმე ქონდათ გზის გადაკეტვის მცდელობა, თუმცა პოლიციამ ამის საშუალება არ მისცა. ისინი მსვლელობით გაემართნენ გუბერნიის შენობისკენ და გუბერნატორთან შევედრა მოითხოვეს, თუმცა განუცხადეს, რომ ადგილზე არ იმყოფებოდა არც გუბერნატორი და არც საკრებულოს თვმჯდომარე.
ამის შემდეგ მიიღეს გადააწყბტილება აქციის მონაწილეებმა, რომ ისევ მერიასთან მისულიყვნენ.